Hokejisté PSG Berani Zlín porazili Přerov a obhájili prvenství na Zubr Cupu

Článek aktualizujeme. Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín po roce vyhráli opět turnaj Zubr Cup v Přerově. Rozhodl o tom závěrečný zápas letního turnaje, ve kterém svěřenci Roberta Svobody porazili pořádající tým HC Zubr Přerov 4:1. Zlínští šli do vedení s účastníkem Chance ligy v úvodní třetině, kdy získali dvoubrankový náskok. Ve druhém dějství přidali další gól, ale domácí ještě v polovině utkání snížili nepříznivý stav. Berani kontrolovali průběh utkání a před třetí sirénou přidali čtvrtý gól. Branky zaznamenali Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Edgars Kulda a Jakub Herman. Zlín hraje v příštím týdnu jeden přípravný zápas, ve čtvrtek 23. srpna změří síly na domácím ledě od 17:30 hodin s týmem Znojma.
příprava - ZUBR CUP, čt 16.8.2018, MEO Arena, Přerov
Přerov
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. min Goiš (Zbořil, Pšurný) - 5. Šlahař (Valenta, Popelka), 9. Ondráček (Werbik, Valenta), 30. Kulda (Valenta), 60. Herman (Kulda). Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 539. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Klimeš – Malina, Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Pohl, Padrnos, Šefl – I. Rachůnek, Sýkora, Doležal – Šimeček, R. Pšurný, Sikora – Navrátil, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvil, Moučka, Procházka. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal, Vojtek.

J. Sedláček - Freibergs, Ferenc, Dluhoš, Nosek, Matějíček, Valenta, Matyáš Hamrlík - Ondráček, Werbik, Kulda - Puliš, Fořt, Herman - Šlahař, Popelka, Fryšara - Václavek, Karafiát, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Závěrečný zápas Zubr Cupu nabídl v úvodní třetině hokej slušné úrovně. Zápas byl divácky atraktivní, neboť oba týmy vzájemně spolupracují a hráči se dobře poznají. Berani vytěžili z úvodní dvacetiminutovky dvoubrankový náskok. V 5. minutě se Šlahař prodral po křídle do útočného pásma a prudkou ránou překonal domácího brankáře Klimeše. Zlín využil v 9. minutě za pouhých 21 vteřin přesilovku, když prosadil v koncovce Ondráček. Hosté mohli vzápětí přidat další góly, ale únik Kuldy skončil na Klimešově vyrážečce a po rychlém brejku se neprosadil Puliš. Berani měli převahu, ale nedokázali ji dále střelecky zužitkovat, šance spálili Pavel Sedláček a Dluhoš.

Přerov začal druhou třetinu se snahou zkorigovat nepříznvý stav. Gólman Jakub Sedláček byl ale na mistě, když lapačkou vyškrábl příležitost Pšurného a zneškodnil dorážku Moučky ze závaru před bránou. Dramatické okamžiky přišly ve 23. minutě, nejdříve Klimeš předvedl ukázkový zákrok po střele Puliše, na druhé straně Kratochvil nedotáhl do úspěného konce únik. Zanedlouho Procházka z mezikruží spálil velkou šanci, další přiležitosti pochytal jistý Sedláček. Zuby si na něm vylámali Malina a Sýkora. Přišel zákonitě trest a třetí gól Beranů v polovině utkání. V nepřehledné situaci před domácí svatyní se kotouč odrazil ke Kuldovi, a ten ho zametl za brankovou čáru. Poprvé v utkání se prosadili vzápětí i Zubři, za pouhých 13 vteřin zužitkovali přesilovku, když se prosadil v koncovce Goiš. Před druhou sirénou se dostal do úniku Sýkora, ale neuspěl.

Zubři nevyužili v závěrečném dějství dvě přesilovky. Domácí promarnili v 52. minutě rychlý brejk, když Moučka nepřekonal Sedláčka. Zlínští s přehledem drželi dostatečný náskok, který ještě zvýšili v samotném závěru utkání. Pumelici Lotyše Kuldy od modré čáry úspěšně tečoval do přerovské sítě Herman. Berani s přehledem dokráčeli k obhajobě vítězství na Zubr Cupu. Zlín vyhrál 1:0 i v doplňkových samostatných nájezdech zásluhou Kuldy.

Nejlepší hráči utkání: Martin Novotný - Tomáš Valenta.

Konečné pořadí 3. ročníku turnaje Zubr Cup 2018: 1. PSG Berani Zlín 6 bodů (skóre 11:5), 2. HC Nové Zámky 5 bodů (7:6), 3. HC Zubr Přerov 4 body (6:7), 4. HC Dukla Jihlava 3 body (5:11).